arabsky kun

21. července 2009 v 12:15 | wwwendys |  miláčci koníci....
http://www.papo.cz/fotografie/stredni/51053.jpg

ARABSKÝ KŮŇ

Zábavné informace:
Jeden příběh Beduínů* říká, že Allah vytvořil Arabského koně ze čtyř větrů; duch ze severu, sílu z jihu, rychlost z východu a chytrost ze severu.Arabští koně jsou známí pro svoji inteligenci, výdrž a veselost.Je to jedno z nejuznávanějích plemen na světě.Arabští koně se od ostatních koní odlišují tím, že mají o jeden obratel** méně.Jejich vliv lze nalézt skoro ve všech moderních plemenech jezdeckých koní.Arabové byli Beduíny vysoce ceněni a velice často byli bráni do rodinných stanů.Všichni "bílí" Arabové jsou vlastně šedí. Nic takového, jako geneticky "bílý" kůň neexistuje.

Rozlišující vlastnosti:
Jsou 155-165 cm vysocí.Převážně kaštanoví, šedí nebo černí s lišícími se kontrastními znaky.Srst, hříva a ocas jsou jemné a lesklé.Mají černou kůži, která jim poskytuje ochranu před pouštním vedrem.

Původ:
Arabský poloostrov se datuje 4 500 let zpět.* Beduín: Kočovný pouštní lid žijící v Arábii. Nomádi jsou poutníci, kteří nemají žádný stálý domov; čas tráví na jednom místě, pak se sbalí a jdou za zvěří, nebo migrují z důvodu změn ročních období.** Obratel: Jedna z kostí, které tvoří pánev (u lidí i u koní).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LuCiNQa SbéNQo LuCiNQa SbéNQo | Web | 13. srpna 2009 v 8:16 | Reagovat

bleskovka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama