Červenec 2009

arabsky kun

21. července 2009 v 12:15 | wwwendys |  miláčci koníci....
http://www.papo.cz/fotografie/stredni/51053.jpg

ARABSKÝ KŮŇ

Zábavné informace:
Jeden příběh Beduínů* říká, že Allah vytvořil Arabského koně ze čtyř větrů; duch ze severu, sílu z jihu, rychlost z východu a chytrost ze severu.Arabští koně jsou známí pro svoji inteligenci, výdrž a veselost.Je to jedno z nejuznávanějích plemen na světě.Arabští koně se od ostatních koní odlišují tím, že mají o jeden obratel** méně.Jejich vliv lze nalézt skoro ve všech moderních plemenech jezdeckých koní.Arabové byli Beduíny vysoce ceněni a velice často byli bráni do rodinných stanů.Všichni "bílí" Arabové jsou vlastně šedí. Nic takového, jako geneticky "bílý" kůň neexistuje.

Rozlišující vlastnosti:
Jsou 155-165 cm vysocí.Převážně kaštanoví, šedí nebo černí s lišícími se kontrastními znaky.Srst, hříva a ocas jsou jemné a lesklé.Mají černou kůži, která jim poskytuje ochranu před pouštním vedrem.

Původ:
Arabský poloostrov se datuje 4 500 let zpět.* Beduín: Kočovný pouštní lid žijící v Arábii. Nomádi jsou poutníci, kteří nemají žádný stálý domov; čas tráví na jednom místě, pak se sbalí a jdou za zvěří, nebo migrují z důvodu změn ročních období.** Obratel: Jedna z kostí, které tvoří pánev (u lidí i u koní).

Appalosa

21. července 2009 v 11:59 | wwwendys |  miláčci koníci....
APPALOSA


Zábavné informace:
Appalosy můžeme nalézt již na starých jeskynních kresbách, vytvořených před 20 000 lety ve Francii. Najdeme je také v umění starých perských, řeckých a čínských dynastií. Kmen Nez Perce na severozápadě severní ameriky, který toto plemeno vyvinul, jej nazýval Palouským koněm, podle řeky, které protékala jejich zemí. Do severní ameriky se dostali pravděpodobně díky španělským objevným plavbám nebo později během ruského obchodu. Appolosy můžeme často vidět ve westernových filmech ve službách kowbojů a indiánů.

Rozlišující vlastnosti:
Tyto koně můžeme rozeznat díky jejich skvrnité srsti a strakatým vzorům* okolo očí.Jejich oči mají také různé barvy: hnědou, modrou** nebo oříškovou.


Původ:
Existují důkazy, že tito koně žili ve Francii před 20 000 lety.* Leopard: Skvrnité kůží Appalosy se pro její podobnost s touto šelmou také říká "leopard".** Modré oči: říká se jim také "skleněné" oči, "měsíční" oči, nebo "noční oči".

Americký klusák

20. července 2009 v 19:23 | wwwendys |  miláčci koníci....
Americký klusák

Zábavné informace:
Mnoho lidí je považuje za nejrychlejší závodní koně v zápřahu na světěChovány jsou dva základní typy: klusáci a koně pro běh na dlouhé tratě.Původ Amerického klusáka je zaznamenáván od roku 1879.Průměrná rychlost těchto koní v soutěžích je až 45 km za hodinu.

Rozlišující vlastnosti:
155-175 cm v kohoutku.Barvy jako hnědá, černá a kaštanová.Ochotný, odvážný, s dobrou náturou.Dobře stavěné svalnaté tělo s pevnýma nohama a plecemi.

Původ:
Vyvinut v severní americké v polovině 19 století.

americký jezdecky kun

20. července 2009 v 19:19 | wwwendys |  miláčci koníci....
AMERICKÝ JEZDECKÝ KŮŇ

Zábavné informace:
155 -175 cm v kohoutku.Nejčastější barvou je kaštanová*- .Velice silný a flexibilníKrotký, chytrý a má smysl pro humor.Hodí se pro mnoho činností včetně soutěží, výdrže, parkur, závody i práci.

Rozlišující vlastnosti:
Tito koně jsou chováni v několika druzích.Někteří historici věří, že se jedná o nejstaršího koně chovaného ve Spojených státech.Jezdecký kůň získal jméno pro svoji schopnost velice rychle běžet** na 400 metrů. Jedná se o nejrozšířenější plemeno. Na světě se chová kolem 3,2 milionu těchto koní.Americký jezdecký kůň je jedním z nerychlejších plemen na světě.The Quarter Horse is one of the fastest horse breeds in the world.

Původ:
Poprvé byl chován v americkém státě Virginia v 17. století, a to z domorodých poníků křížením s koňmi amerických osadníků.* Kaštanová: červeno-hnědá barva koňské srsti. Těmto koním se také říká "hnědáci". Když mluvíme o koních, kaštanová může také označovat kousky ztvrdlé kůže na vnitřní straně nohy, přímo nad kolenem nebo hlezne.** 88 kilometrů za hodinu!

bellasara.com

19. července 2009 v 19:33 | wwwendys |  deníček
skvělá stánka stačí kliknout sem-klik